Olejowy renesans

Strona główna Blog Olejowy renesans

Kosmetyka naturalna

Olejowy renesans

Najstarszy kosmetyk świata wraca

Oleje roślinne to najstarszy kosmetyk świata używany do pielęgnacji ciała i włosów. Ich działanie doceniano już w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie. Obecnie naturalne oleje roślinne przeżywają swój renesans i zaczynają zdobywać coraz większą popularność jako składniki kosmetyków lub samodzielne preparaty do pielęgnacji skóry.

Oleje dzielimy na rafinowane oraz  nierafinowane czyli tłoczone na zimno.

Oleje rafinowane mają długi okres ważności, nie posiadają mocnego koloru i aromatu, dlatego stanowią świetny surowiec kosmetyczny.  Są lepiej tolerowane przez skórą i mają dobre właściwości pielęgnacyjne.

Oleje nierafinowane natomiast są wykorzystywane obecnie jako samodzielne preparaty pielęgnacyjne, a nawet lecznicze. Ze względu na krótszy okres trwałości  używa się ich raczej do produkcji selektywnych i droższych kosmetyków. Natomiast bogaty skład i naturalny, roślinny zapach sprawiają, że oleje nierafinowane powoli stają się nieodzowne dla współczesnej kobiety w domowej  pielęgnacji ciała oraz włosów.

Data publikacji

17 kwietnia, 2022

5 1 vote
Ocena artykułu
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna
Krystyna
4 miesięcy temu

To wyjaśnienie wartości i rodzajów olejków roślinnych jest dla mnie cenne. Słyszałam, że są wartościowe, ale nie potrafiłam wybrać. Zachęca mnie to, że są naturalne.